www.lodowiska.pl

 

 

 

 

                               

 

 

 

Wybierz język:

 

 

 

 

 

 

PROMOCJA

Noże do rolb:

Zamboni - 1 990,00 netto

Innych marek - od 1 850,00 netto

Opony - fabrycznie kolcowane - od 1 850,00 netto

biuro@prorink.pl

tel: 606 99 88 22

 

 

OFERTA - Lodowiska przenośne

Warunki klimatyczne Polski nie pozwalają na wykorzystywanie przez cały rok otwartych obiektów sportowo-rekreacyjnych, takich jak boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, korty tenisowe i in. Okres jesienno-zimowy (listopad-marzec) to najczęściej czas martwy dla tych obiektów. W tym okresie trzeba dodatkowych nakładów finansowych na ich zabezpieczenie, a przecież te obiekty w znakomity sposób nadają się do wykorzystania jako wielofunkcyjne obiekty sportowe.

Firma Budowa Lodowisk TOL Sp z o.o. wzorując się na wzorach skandynawskich oferuje lodowiska sezonowe propagując w samorządach lokalnych ideę "tu gdzie latem jest boisko, zimą będzie lodowisko".

Należy nadmienić, że w Szwecji jest ok. 350 otwartych lodowisk sezonowych, z których od wczesnych godzin porannych korzystają przedszkolacy, dzieci i młodzież szkolna, a także szeroka rzesza osób dorosłych. Lodowisko rekreacyjne to najczęściej zaadaptowane do tego celu boisko o wymiarach 20x40m

Standardowym wyposażeniem technologicznym jest:
 

  • stacja chłodnicza
  • orurowanie płyty
  • bandy
  • maszyna do konserwacji lodu

W sztucznych lodowiskach instalację mrożeniową można montować jako stałą lub demontowalną. W ostatnich latach przy dostawie instalacji chłodniczej dla lodowisk zwraca się szczególną uwagę na niezawodność, bezpieczeństwo dla środowiska oraz obniżenie kosztów eksploatacji. Zastosowanie zadaszenia lodowiska rzutuje na wielkość mocy chłodniczej niezbędnej do utrzymania tafli lodowej. Zamontowany dach ograniczający skutki promieniowania słonecznego na taflę lodową obniża w znacznym stopniu koszty eksploatacji lodowiska sezonowego w okresie cieplejszym (marzec-kwiecień).
POWRÓT