www.lodowiska.pl

 

 

 

 

                               

 

 

 

Wybierz język:

 

 

 

 

 

 

PROMOCJA

Noże do rolb:

Zamboni - 1 990,00 netto

Innych marek - od 1 850,00 netto

Opony - fabrycznie kolcowane - od 1 850,00 netto

biuro@prorink.pl

tel: 606 99 88 22

 

 

REALIZACJE - Stacje chłodnicze

Zakopane
luty 2009

Stacja chłodnicza o mocy 1500kW.


Katowice
styczeń 2009

Stacja chłodnicza w Spodku o mocy 450kW.


Modernizacja układu chłodzenia tafli lodowiska w Tychach
wrzesień 2006


W roku 2006 Budowa Lodowisk TOL sp. z o.o. wykonała roboty związane z modernizacją układu chłodzenia tafli lodowiska w Tychach przy ul. Gen. de Gaulle'a .
System chłodzenia został dostarczony i zamontowany przez Budowa Lodowiska TOL sp. z o.o.
Zastosowana maszynownia chłodnicza z czynnikiem chłodniczym – amoniakiem wyprodukowana w warunkach fabrycznych bez konieczności wykonywania instalacji w czasie budowy.
Cykl chłodniczy maszynowni PRORINK Crystal Ice oparty jest całkowicie na układzie pośrednim z odparowaniem bezpośrednim co oznacza, że gaz amoniaku przez cały czas pozostaje wewnątrz kontenera chłodniczego oraz że dzięki bezpośredniemu odparowaniu ilość użytego amoniaku została zmniejszona do minimum. Ilość amoniaku w obiegu chłodniczym wynosi 25 kg (dla porównania maszynownie starszych generacji wymagały od kilkudziesięciu do kilku tysięcy kilogramów amoniaku). Maszynownia wyposażona jest w instalację monitoringu stężenia amoniaku z czujnikami wyskalowanymi na dwa poziomy alarmu. Pierwszy 400 ppm to tzw. próg alarmowy informacyjny, drugi 800 ppm, włączający automatycznie instalację awaryjną w maszynowni. Na zewnątrz kontenera umieszczony jest sygnał alarmowy. System alarmowy sygnalizuje światłem oraz dźwiękiem oba poziomy alarmu. Maszynownia wyposażona jest także w wentylator wyciągowy automatycznie włączający się w przypadku podniesienia temperatury wewnątrz kontenera powyżej wartości nastawionej. Wewnątrz maszynowni oświetlanie jest swietlówkowe w oprawach przeciwwybuchowych. Użycie falowników do sterowania pracą silników elektrycznych umożliwia bardzo precyzyjne dopasowanie do rzeczywistego obciążenia ze strony lodowiska, a tym samym minimalizuje zużycie energii elektrycznej.
Maszynownia posiada funkcje odzysku ciepła - wymiennik płytowy całkowicie spawany AISI 316 Vahterus do wykorzystania ciepła przegrzania gorących par amoniaku. Wymiennik posiada dwa wyprowadzenia zakończone zaworami DN50. Kontener wyposażony jest w system sterowniczy ADAPKOOL AKC 25H7 firmy Danfoss oraz elektroniczny zawór rozprężny, sterowany jednostką ADAPKOOL AKC 24P.
Maszynownia wyposażona jest w modem umożliwiający zdalne kontrolowanie procesów przebiegających w systemie. Maszynownia chłodnicza PRORINK Crystal Ice jest jedną z najnowocześniejszych maszynowni na świecie. Zastosowanie falowników, elektronicznych zaworów rozprężnych i systemu sterowania ADAPKOOL umożliwia precyzyjne dobranie dostarczanej mocy chłodniczej do istniejącego w danej chwili obciążenia cieplnego płyty. Oszczędność energii to około 20 % rocznie w stosunku do zużycia energii maszynowni starszych generacji.

Tychy
styczeń 2006

Stacja chłodnicza o mocy 600kW.


Toruń
luty 2005

Stacja chłodnicza o mocy 620kW


Częstochowa
styczeń 2005

Stacja chłodnicza o mocy 450kW.


Lubin
styczeń 2004

Stacja chłodnicza o mocy 1200kW.